Krása a zdraví

Každý účes začíná fénováním – část 1.

Chceš mít krásnou lesknoucí se hřívu, plný objem od kořínků až po konečky, a krásný účes, který vydrží? S tím vším bys měla začínat už při vysoušení vlasů a nezapomínat na to, že i tenhle proces je při vytváření celkového dojmu tvých vlasů velice důležitý. Fénováním si vlasy můžeš o 100 % vylepšit, stejně tak jako je můžeš zbavit veškeré krásy a zdraví.

Fénovat nebo nechat volně uschnout?

Často dělají naše maminky velkou chybu a tak jako malým holčičkám nám vlasy umyjí večer, rozčešou a pošlou spát. Některé aspoň počkají až vlasy uschnou, většina z nich to ale nijak neřeší a když z vlasů nekape voda a jsou jen mírně vlhké, tak se snad nemůže nic stát – to ale samozřejmě velký omyl.

Pokud jsi z dětství stále zvyklá chodit spát s vlhkými vlasy nebo se ti večer nechce vytahovat fén, raději se to odnauč a to hlavně v případě, že jsi majitelka dlouhé hřívy, těm to totiž škodí úplně nejvíce. Vlasům totiž zrovna dvakrát nevyhovuje, že na nich ležíš, mačkáš je, více se lámou, navíc se ti může zapařovat pokožka hlavy a když se ráno podíváš do zrcadla a zjistíš jaký účes se ti přes noc na hlavě vytvořil (něco mezi vrabčím hnízdem a neidentifikovaným účesem), určitě se budeš snažit vlasy co nejlépe upravit, vyžehlit je, silou je rozčesat… a to není dobré vůbec.

Pokud necháváš vlasy přes noc uschnout kvůli tomu, že si myslíš, jak fénování ničí vlasy, bude lepší když si vlasy umyješ ve dne, aby se vysušili dříve než půjdeš do postele, nebo je prostě a jednoduše vyfénuj studeným či vlažným vzduchem, prospěješ jim o moc více.

Základní pomůcky k fénování

Kartáče – pokud nevlastníš ani jeden z těch, které tady vyjmenuju, doporučuji si aspoň jeden pořídit, vlasy se totiž při fénování s nimi tvarují o moc snáz. Jeden typ kartáče myslím, že budete mít doma a to je ten kulatý. Často je používají kadeřnice a ty se potom můžeš divit, jak je možné, že máš od kadeřnice takový objem a když si vlasy fénuješ doma, tak jsou stále splihlé. Kulatým kartáčům se vlasy skvěle tvarují (jak ofina, tak i vlasy celkově), můžeš konečky protočit dovnitř, nebo naopak vytočit ven.

Je důležité zvolit si správnou velikost – ty menší jsou vhodné hlavně na krátké vlasy s ofinou, střední velikosti se hodí pro natáčení vlasů (dovnitř x ven) a ty s tím největším průměrem využiješ k tomu, abys svojí hřívu narovnala (když poté lehce využiješ žehličku nebo to dokonalé a rovné vlasy vydrží déle). Pro zmínění efekt je nejlepší postupovat od spodních vlasů – vrchní sponou přichytit a proto může fénování trvat pár minut a z vlastní zkušenosti říkám, že často potom bolí ruce, ale jde jen o zvyk.

Další typem je velký plochý kartáč – ten doporučuju hlavně pro dívky s dlouhými vlasy. Oba typy kartáčů pořídíš v drogeriích a na internetu – cena je dost různá, záleží na značce, provedení a kvalitě, ty nejlevnější se dají sehnat okolo 150 Kč.

Fén – no ještě aby ne – fén je při fénování to nejdůležitější a věř, že na kvalitě tvých vlasů se projeví i ty, jaký fén používáš. Ty dražší totiž mohou mít tvé vlasy mnohem lepší dopad. Pokud si budete chtít pořídit nový fén, určitě je na místě, aby měl možnost nastavit více druhů tepla vzduchu (nejlepší je vlažný až studený vzduch.

Sprej pro ochranu – termoochrana vlasů je hodně důležitá hlavně v případech, že vlasy fúnuješ horkým vzduchem. Navíc ti přípravky dodávají spoustu výživy, často jsou po nic vlasy lesklejší a lépe drží tvar.

Autor: Andrea Faltýnková

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..